اجتماعی

بارش شدید باران در عربستان و امارات

بارش شدید باران و به راه افتادن سیل سبب صدور هشدار قرمز مقامات عربستانی برای برخی مناطق این کشور و گرفتار شدن خودروها در سیل شد.

به گزارش آینا پرس به نقل از اسکای نیوز، مقامات عربستانی روز چهارشنبه مدارس را در برخی مناطق این کشور به علت بارش شدید باران و راه افتادن سیل تعطیل کردند.

منابع خبری تصاویری از آبگرفتگی معابر و گرفتار شدن خودروها در سیل در در منطقه القصیم عربستان منتشر کردند.

مقامات عربستانی برای این منطقه که حدود ۵ میلیون نفر جمعیت دارد و برخی مناطق دیگر از جمله منطقه الشرقیه مشرف به خلیج فارس و نیز ریاض و مدینه در نزدیکی دریای سرخ در غرب این کشور هشدار قرمز صادر کردند.

منابع هواشناسی عربستان درباره باران همراه با وزش باد شدید و کاهش دید افقی، بارش تگرگ و به راه افتادن سیل و رعد و برق در این مناطق به شدت هشدار داد.

مدارس در منطق الشرقیه و ریاض غیرحضوری شد. شهر ریاض نیز امروز دچار آبگرفتگی شد.

منابع اماراتی نیز با اشاره به اوضاع نامساعد جوی این کشور از تدابیر اتخاذ شده برای روزهای پنجشنبه و جمعه خبر دادند.

سازمان ملی مدیریت اضطرار، بحران و بلایای امارات امروز چهارشنبه از افزایش سطح آماده باش و آمادگی برای اوضاع نامساعد جوی روزهای پیش رو خبر داد.

منابع اماراتی از هماهنگی وزارت کشور با سازمان ملی مدیریت اضطرار امارات برای غیرحضوری شدن آموزش و نیز فعالیت کارکنان بخش دولتی و خصی در این کشور به غیر از پست های حیاتی که نیازمند حضور فیزیکی است، در روزهای پنجشنبه و جمعه با توجه به شرایط نامساعد آب و هوایی خبر دادند.

از سوی دیگر مرکز هواشناسی امارات پیش بینی کرد که باران های شدید همراه با رعد و برق نیز تگرگ ازاواخر امشب در برخی مناطق این کشور شروع شود.

این در حالی است که رسانه‌های اماراتی از بارش باران در خیابان شیخ خلیفه منتهی به فجیره خبر دادند.

امارات ۱۶ آوریل گذشته شاهد بارش‌های شدیدی بود که در ۷۵ سال گذشته بی‌سابقه بود که سبب آبگرفتگی منازل و جاده ها و اخلال در تردد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا