سیاسی

مهاجرت هزاران اسرائیلی به کانادا از بیم مقاومت

پس از ۷ اکتبر و در سایه تداوم جنگ جاری، کانادا به صهیونیست‌ها «روادید بشردوستانه» اعطا کرد و هزاران اسرائیلی با استفاده از این فرصت، فلسطین اشغالی را ترک کردند.

به گزارش آینا پرس؛ وب‌سایت واللا تایید کرد که از هفتم اکتبر سال گذشته تاکنون، هزاران اسرائیلی به کانادا مهاجرت کرده‌اند و با استفاده از روادید بشردوستانه این کشور، تلاش کرده‌اند وضعیت خود را بهبود بخشند.

میشل هارل، که حدود ۵ سال پیش به کانادا مهاجرت کرده و وب سایتی را اداره می‌کند که به اسرائیلی‌ها در مهاجرت کمک می‌کند، در این خصوص تصریح کرد که کانادا علاوه بر طبیعت خیره کننده‌ای که دارد، «یک زندگی راحت، یک جامعه کثرت گرا، یک سیستم بهداشت عمومی، آموزش عالی و چشم انداز اقتصادی برای نسل‌های آینده شما فراهم می‌کند».

واللا نیز با اشاره به وجود یک برنامه کانادایی برای پذیرش مهاجران اسرائیلی گزارش داد که این برنامه که در ابتدای سال اعلام شده بود طی چند روز اخیر به دلیل تشدید وضعیت در جبهه شمالی فلسطین اشغالی، یک سال دیگر تمدید شد.

یک پروژه برای اعطای ویزای کار ۳ ساله به اسرائیلی ها در کانادا راه اندازی شده که طی آن می توانند برای اقامت دائم یا شهروندی کامل درخواست دهند.

اسرائیلی‌ها وابستگی ملی به فلسطین ندارند
هارل در خصوص «وابستگی ملی به اسرائیل» نیز گفت که برخی موارد استثنا وجود دارد که واکنش‌های کمتر خوشحال‌کننده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهند اما «در واقع همه از این پروژه و کمک به اسرائیلی هایی که به این کمک نیاز دارند راضی هستند».

کانادا همیشه «یک مقصد مهاجرتی برتر برای یهودیان از سراسر جهان» بوده و یهودیان از یک زندگی راحت و آرام در کانادا و عاری از مظاهر یهودی ستیزی برخوردار هستند.

طبق ارزیابی‌ها و آخرین سرشماری در سال ۲۰۲۱، حدود ۴۰۰ هزار اسرائیلی در کانادا زندگی می‌کنند که بیشتر آنها در تورنتو ساکنند و سالانه حدود ۲ تا ۳ هزار اسرائیلی به آنها اضافه می‌شوند، اما ممکن است تعداد آنها از ابتدای جنگ غزه، افزایش قابل توجهی داشته باشد.از آغاز جنگ غزه تا به امروز، رسانه‌های اسرائیلی بارها درباره افزایش قابل توجه مهاجرت معکوس گزارش داده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا