سیاسی

خانواده‌های اسرای صهیونیست: نتانیاهو برای حفظ قدرت، از جان فرزندان ما مایه گذاشته است

خانواده‌های اسرای اسرائیلی ضمن حملات شدید به نخست وزیر رژیم صهیونیستی، تأکید کردند که وی در پی حفظ قدرت خود است و به همین دلیل از پایان جنگ و توافق تبادل اسرا جلوگیری می‌کند.

به گزارش آینا پرس، خانواده‌های اسرای اسرائیلی که به شدت معترض سیاستهای بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و کابینه وی هستند، امروز شنبه تأکید کردند که خون فرزندانشان، بر گردن این کابینه است.
این خانواده‌ها با انتشار بیانیه‌ای تأکید کردند که نباید به نتانیاهو فرصت داده شود تا از توافق تبادل اسرا جلوگیری کند؛ زیرا بیشتر صهیونیستها «باور دارند که نتانیاهو بنا به دلایل شخصی، در پی طولانی کردن مدت زمان جنگ است».

شبکه خبری الجزیره ضمن نقل این بیانیه، گزارش داد: «ما از همه می‌خواهیم برای تحت فشار گذاشتن نتانیاهو به منظور توافق تبادل [اسرا]، به خیابانها بریزند. نتانیاهو بارها در لحظات آخر، از توافق جلوگیری کرده است، ولی باید به وی اجازه داد که به این مسیر ادامه دهد».

بر اساس این بیانیه، تداوم جنگ کنونی و «آغاز جنگ در شمال [با حزب الله] به معنای کشته شدن فرزندان ماست. در مقابل، حصول توافق به معنای پایان جنگ و پایان حکومت نتانیاهوست؛ به همین دلیل وی برای حفظ قدرت خود، از فرزندان ما مایه گذاشته است.

خانواده‌های اسرای صهیونیست در پایان تأکید کردند: «نتانیاهو فرزندان ما را رها کرده است. تا زمانی که آخرین گروگان از غزه بازگردانده نشود، هیچ پیروزی در کار نیست».

در اعتراض به سیاستهای نتانیاهو، اراضی اشغالی بارها شاهد تظاهراتهای گسترده بوده است. آخرین مورد آن، پنجشنبه هفته پیش بود که تظاهرات‌کنندگان مقابل محل اقامت نتانیاهو در بیت‌المقدس خواستار توافق با حماس برای آزادی اسرا از غزه و کناره‌گیری او از قدرت شدند.

برخی از تظاهرات‌کنندگان بنری در دست داشته‌اند که روی آن نوشته شده بود: «سرزمینی وجود ندارد، نتانیاهو بی‌عرضه است.» نتانیاهو طی ماه‌های گذشته به دلیل عدم تحقق ۲ هدف جنگی اعلام‌شده اسرائیل در غزه تحت فشارهای فزاینده قرار گرفته است.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی آزادی اسرا از غزه و نابودی حماس را به عنوان اهداف جنگی خود در غزه تعیین کرده است. با وجود این، تحقق هر دوی این هدف‌ها به بن‌بست برخورد کرده‌اند. تحلیلگران غربی می‌گویند جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، حماس از زمان آغاز به کارش تا کنون از تلاش‌های مکرر رژیم اسرائیل برای حذف خود جان سالم به در برده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا