سیاسی

قالیباف: نمی‌گذاریم مسیر کشور را به عقب بازگردانند

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری تاکید کرد: نمی‌گذاریم مسیر کشور را به عقب بازگردانند.

به گزارش آینا مرس، محمد باقر قالیباف عصر امروز در جمع مردم قزوین در مجموعه ورزشی شهید بابایی بیان کرد: مردم استان قزوین انسان‌هایی متدین، انقلابی و ولایی هستند و در طول تاریخ شخصیت‌های بزرگ، روحانیت، علما و شهدای برجسته‌ای در استان قزوین پرورش یافته‌اند.

وی افزود: شهدای بزرگ استان قزوین که بنده توفیق داشتم در دوران دفاع مقدس با برخی از آنان همسنگر و همرزم باشم همچون شهید بابایی از استان قزوین برخاسته‌اند و سید آزادگان مرحوم ابوترابی و شهید لشگری و شهید نمونه دیگر در سطح قوا، شهید رجائی از شخصیت‌های بزرگ و تاثیرگذار تاریخ ایران اسلامی از استان قزوین هستند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ تصریح کرد: در یک مقطع حساسی هستیم و انتخابات امری بسیار مهم و اساسی بوده و یکی از برکات انقلاب اسلامی که به برکت شهدا و امام شهدا نصیب ملت ما شده، این است که مردم ما بر سرنوشت خود حاکم هستند.

وی عنوان کرد: یکی از فرصت‌هایی که مردم تصمیم‌گیری می کنند و با رای خود یکی از مهمترین مسوولیت‌ها را واگذار می‌کنند بعد از جایگاه رهبری، مسوول قوه مجریه به عنوان رئیس جمهور کشور است و قانون اساسی ما، قدرت را در حوزه اجرا برای تصمیم گیری در همه شئونات مردم در اختیار رئیس جمهور قرار داده است.

قالیباف تاکید کرد: با توجه به حادثه تلخ پرواز اردیبهشت ماه که سید الشهدای خدمت، شهید رئیسی از بین ما رخت بربست و اینگونه خداوند متعال مقدر کرده بود در جمعه پیش رو شاهد برگزاری انتخابات هستیم و امروز نزدیک‌ترین و موثرترین مسیر برای اینکه ملت ما اراده خود را بتوانند با تصمیم خود تحقق بخشند، موضوع انتخابات است که نزدیک ترین مسیر برای ایجاد تغییر و تحول است.

وی بیان کرد: وقتی عملیات وعده صادق انجام شد همه مسلمین و به ویژه تمام آزادی خواهان و بالاخص همه ایرانیان داخل و خارج از کشور اشک شوق و افتخار ریختند ولی چرا باید امروز در درون کشور با مشکلات اقتصادی و معیشتی هر روز سفره مردم کوچک‌تر شود، آن هم در شرایطی که دارایی‌های زیادی در حوزه معدن داشته و ۱۹.۵ درصد نفت و گاز دنیا را به خود اختصاص دادیم و رتبه اول دنیا داریم اما شرایط اقتصادی کشور اینگونه است.

قالیباف ادامه داد: ما باید به این سوال پاسخ دهیم که آیا نبود امکانات و مشکلات منجر به مشکلات اقتصادی و وضعیت کنونی کشور شده یا اینکه این مسائل ریشه در مدیر قوی، پاسخگو و مسوولیت‌پذیر دارد.

وی خاطرنشان کرد: ما در روز جمعه می‌خواهیم برای یک دوره ۴ ساله مدیریت کشور و چه بسا با توجه به تجربه سالهای گذشته برای دو دوره ریاست جمهوری پای صندوق‌های رای برویم، تجربه اینگونه بوده البته باز مردم تصمیم می‌گیرند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ تصریح کرد: باید با انتخاب درست کشور را به دست کسی بسپاریم که بتواند این مشکلات را حل کند لذا ضورت دارد ملت ما با دقت و با تدبیر و با بررسی تصمیم بگیرند.

وی عنوان کرد: امروز بعضی از عزیزان صحبت می‌کنند که نگذاشتند آیا نگذاشتند حرف درستی است؟ رئیس جمهور مسوولیت و قدرت دارد چه کسی نگذاشت تو کار انجام دهی. یا اگر در موضوعی ۱٠ تا ۱۵ سال کشور را معطل کرده و نه بتوانیم موضوع را حل کرده و نه اینکه حاضریم آن را رها کنیم. شما اگر زمان دارید مردم و نظام اسلامی تا این حد فرصت ندارند که سر یک قضیه بایستند.

قالیباف با اشاره به این سخن مقام معظم رهبری که فرمودند دهه ۹٠ دهه سختی بر مردم ما گذشت، افزود: وقتی به بیش از چهل سالی که از عمر انقلاب گذشته نگاه می‌کنیم می‌بینیم که آن جریان بیش از ۳٠ سال در مقاطع مختلف در کشور مدیریت کرده است، با توجه به این موضوع برآیند و خروجی امروزی ما کجاست؟

وی ادامه داد: در دهه ۹٠ رشد اقتصادی ما کمتر از یک درصد بوده، اما نقدینگی کشور ۲۶ برابر شده است، خب این چه مدیریت اقتصادی است؟ باید در انتخابات پیش رو به کارنامه و سوابق اجرایی افراد توجه کرد که چه کارنامه‌ای دارند، ارائه دهند.

قالیباف بیان کرد: در جایی عنوان کردم که من هم با مذاکره موافق هستم اما برخی به آن اعتراض داشتند منتها این جمله را هم عرض داشتم که مذاکره یک روش مبارزه با دشمن است ولی شما در بحث تحریم به جای اینکه مذاکره را یک روش مبارزه بدانید به صداقت آمریکایی ها پناه بردید.

وی ادامه داد: آقای روحانی! شما می‌گفتید اگر پروتکل الحاقی را لغو کنیم فردای آن روز جنگ می‌شود؛ ما لغو کردیم آیا جنگ شد؟ غنی‌سازی را ۲۰ درصد کردیم آیا جنگ شد؟ غنی‌سازی را ۶۰ درصد کردیم جنگ شد؟ این کارها باعث شد آن‌ها بپذیرند و وارد گفت‌وگو با ما شوند. می‌گویند نمی‌گذاشتند واکسن وارد کنیم. چرا روزی که رئیس‌جمهور بودید این حرف را نگفتید؟

قالیباف عنوان کرد: شما متنی را نوشتید و روی کاغذ همه چیز را دادید و در عمل هیچ انتفاع اقتصادی برای کشور نگرفتید. ترامپ آمد و یک شبه از قطعنامه خارج شد. خب نتیجه چه شد؟ حال امروز می‌بینیم که دوباره می‌گویند مانع مذاکره و برجام شدند.

وی اظهار کرد: ما قانون راهبردی را در مجلس تصویب کردیم و مقام معظم رهبری فرمودند یکی از قوانین راهبردی و ماندگار مجلس یازدهم است و کشور را از بلاتکلیفی خارج شد.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: امروز قدرت موشکی کشور در حوزه زیرساختی و عملیاتی سرآمد است و با قدرت‌های اول دنیا رقابت می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: در مجلس شوای اسلامی رسیدگی به بیماران صعب العلاج را مورد توجه قرار دادیم و امروزه بیش از ۱۵٠ بیماری صعب العلاج با بیش از دو میلیون نفر تحت پوشش قرار دارند و ۶ میلیون نفر افراد فاقد بیمه در دهک‌های پایین از بیمه سلامت برخوردار هستند که هیچ منتی نداریم و وظیفه ماست.

قالیباف گفت: با تورم، سفره‌ها کوچک و قدرت خرید پایین می‌شود و با ضعف مدیریت، منابع کشور اتلاف می‌شود. امروز بیش از ۳.۵ برابر از حوزه یارانه‌های نقدی که پرداخت می‌شود فقط در حوزه انرژی اتلاف می‌کنیم و ما می‌توانیم این را احیا کنیم که رقم آن ۱۲۶٠ هزار میلیارد تومان است. مردم جورِ بی‌عرضه‌گی و بی تدبیری مسوولان مربوطه را متحمل می‌شوند.

وی با بیان اینکه مشکلات مرزنشینان عزیز ما قابل حل شدن است و باید به مشکلات آنان توجه کرد، خاطرنشان کرد: ۴۵ سال از انقلاب گذشته است خواهش می‌کنم نگاه کنید و کسانیکه در گذشته کارنامه موفق و عملکرد قابل دفاعی دارند را انتخاب کنید و سرنوشت کشور را به دست او بسپارید. همه ملت ایران از همه قومیت‌ها و از شیعه و سنی باید در انتخابات شرکت کنند.

وی ادامه داد: اگر در دولت چهاردهم توفیق خدمت داشته باشم به نقش زنان توجه خواهم داشت تا در همه عرصه‎ها نقش‌آفرین باشند و این افتخاری است که امام راحل و انقلاب به زنان داد به طوریکه امروز ۶٠ درصد از دانشجویان کشور را بانوان و دختران تشکیل می‌دهند لذا باید در عرصه‌های مدیریتی شرکت داشته باشند و افراد شایسته چه زن و چه مرد عهده‌دار مسوولیت شوند.

قالیباف تصریح کرد: البته من دست همه کارگران و مهندسان کارخانه خودروسازی را می بوسم اما مردم و صنعتگران همه از کیفیت تولیدات ناراضی هستند در حالیکه به لحاظ قیمتی هم قیمت خودروها بالاتر عرضه می‌شود و این در شرایطی است که کشور از ظرفیت‌های بالایی در مباحث علمی و فناوری و صنعتی برخوردار است به طور مثال در قدرت موشکی با وجود تحریم ها چنان تحولاتی ایجاد شده که همه قدرت‌های دنیا از اقتدار کشور در زمینه موشکی متحیر شده اند اما در صنعت خودرو شاهد چنین اقدامی نیستیم و باید دغدغه حل این مشکل با مدیریت درست ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: سیاست زدگی در مدیریت نداریم و شایسته سالاری و شایسته‌گزینی و شایسته‌پروری باید اساس کار ما باشد. با کمک ظرفیت‌های داخلی و نیروی جوان کشور کارهای بزرگی را انجام خواهیم داد و بحث معیشت و سلامت و خودرو و مسکن از جمله موضوعاتی است که مطمئن باشید با شروع دولت چهاردهم شاهد اقدامات برجسته‌ای خواهیم بود.

قالیباف در پایان بیان کرد: مشکل آب موضوع اول کشور ماست و فقط مختص به قزوین نیست، اما در استان قزوین فرصت هایی وجود دارد به طور مثال دشت قزوین امنیت غذایی کشور را می‌تواند فراهم کند اما با مشکل کم آبی مواجه است و یک مشکل اساسی است که حتما به آن توجه خواهیم کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا