سیاسی

جلیلی: کشور را با تعارف نمی‌شود اداره کرد

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: اگر ما می‌خواهیم یک موفقیت شکل بگیرد باید انحصارات و تبعیضات را بشکنیم و از بعضی فضاهای سیاسی بگذریم این عوامل، تعارفات، نمایش و مناسبات غلط جلوی اداره کشور را می‌گیرد

به گزارش آینا پرس، سعید جلیلی کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری دوم تیر‌ماه در برنامه «بدون تعارف» شبکه ۲ سیما جهت معرفی اجمالی خود حضور پیدا کرد.

جلیلی با اشاره به علت حضور خود در انتخابات، گفت: این عرصه جدی و بدون تعارف است. فهم و درک من از شرایط کشور این است که باید جهش داشته باشیم و با برنامه این اتفاق رقم خواهد خورد.

وی افزود: انتقاد من از گذشته‌ام این است که کمتر صریح در مورد برخی موضوعات حرف زدم.

کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری عنوان کرد: اگر ما می‌خواهیم یک موفقیت شکل بگیرد باید انحصارات و تبعیضات را بشکنیم و از بعضی فضاهای سیاسی بگذریم این عوامل، تعارفات، نمایش و مناسبات غلط جلوی اداره کشور را می‌گیرد. کسانی که از این موارد نفع می‌برند قطعاً ناراحت می‌شوند.

جلیلی تصریح کرد: دولت سایه یک تشکیلات و دکان نیست یک گفتمان است. هر فردی بر اساس توان خودش وظیفه دارد که تحولات را دنبال کند. اگر خوب است کمک کند تا کار پیش رود و اگر بد است در رفع مشکلات کمک کند. این کار بازنشستگی ندارد. اگر من هم در رأس دولت باشم از مردم درخواست دارم این نگاه را داشته باشند.

جلیلی گفت: یکی از آن چیزهایی که معتقدم بسیار اهمیت دارد عزم رئیس جمهور است. این‌که هدف و برنامه خود را تعیین کرده و بداند در این راه چه کسانی مانع او خواهند شد تا مدیریت کند.

وی تشریح کرد: در عرض کار سیاسی خیلی پیش می‌آید که در ۲ راهی بمانید. در زمان برجام خیلی از دوستان انتقاد می‌کردند که مردم الان برجام را دوست دارند شما این‌ها را نگویید اما واقعیت را گفتیم که با برجام تحریم‌ها بر طرف نمی‌شود و بعداً دیدن که همین هم شد. من گفتم مردم بعداً می‌گویند شما که می‌دانستید چرا نگفتید.

کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: شبهه‌ای که در مورد من شده این است که آیا مدیر اجرایی هستم یا نه؟ جایگاه تصمیم‌گیری‌های به موقع است یا نه و آیا به نتیجه رسیده یا نه؟ و چه فرآیندی را باید طی کند. اخیرا می‌گویند که جلیلی یک حلقه‌ای دارد که جمع بسته‌ای هستند و اطرافیان محدودی دارد‌. نه این طور نیست در دفتر ما در این ۱۱ سال دولت سایه، بر روی طلاب، دانشجویان، کارگران و غیره باز بود و به بحث‌وبررسی می‌پرداختیم. علاوه بر این در این مدت در کارخانه‌ها و مزارع و غیره حاضر شدم. البته بنده در مجامع و محافل سیاسی حاضر نمی‌شدم و این کار را مفید فایده نمی‌دانستم.

وی تاکید کرد: معتقدم رئیس‌جمهور هیچ مانع و کمبود اختیاری برای انجام وظایف قانونی خود ندارد.

کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار داشت: عرصه انتخابات عرصه خدمت است. از هوادارن خود می‌خواهم که وقت خود را برای مسائل حاشیه‌ای و زرد هدر ندهند. کسی به خاطر من آخرتش را خراب نکند. دوستانی هم که منتقد ما هستند نکاتشان را گوش می‌دهم.

جلیلی خطاب به مردم گفت: ما الان در شرایط حساسی از جنبه فرصت هستیم. انتخاب درست موجب جهش کشور می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا