سیاسی

اعتراضات ارمنستان به وزارت کشور رسید

معترضان در ارمنستان با درخواست استعفای نخست‌وزیر این کشور نیکول پاشینیان امروز (چهارشنبه) به سمت ساختمان وزارت کشور ارمنستان حرکت کردند.

به گزارش آینا پرس، یکی از خبرنگاران خبرگزاری روسی ریانووستی در ارمنستان گزارش کرد که روز چهارشنبه، معترضانی که در حال پیشروی به سمت ساختمان وزارت کشور ارمنستان هستند، تأکید داشتند که پلیس این کشور باید در خصوص اعمال خشونت علیه معترضان توضیح دهد.

یکی از سازماندهندگان این تظاهرات علیه دولت پاشینیان تصریح کرد: «من تصمیم گرفتم به وزارت کشور بروم و خواستار پاسخی در خصوص اقدامات پلیس هستم و بفهمم که آیا وزارت کشور است که چنین دستوری صادر کرده است یا خیر».

از ۹ ماه می (۲۰ اردیبهشت ماه)، معترضان در ارمنستان، با برگزاری راهپیمایی‌های متعدد در «ایروان»، خواستار استعفای پاشینیان و توقف فرایند تعیین مرز با جمهوری آذربایجان و انتقال شماری از قلمروهای مرزی به جمهوری آذربایجان شدند.

طبق گزارش بی بی سی، در اعتراض‌های ضد دولتی ارمنستان علیه توافق مرزی با جمهوری آذربایجان، اسقف باگرات گالستانیان به عنوان رهبر معترضان ظاهر شده است.

ساکنان ارمنی روستاهای مرزی ارمنستان نگران تصمیم ایروان برای انتقال چهار روستای مرزی به باکو هستند و می‌گویند که تعیین خطوط مرزی و تحویل این چهار روستا به جمهوری آذربایجان، ممکن است آن‌ها را از دسترسی به مزارعشان محروم کند و باعث ایجاد محدودیت در ارتباط آن‌ها با بقیه کشور شود زیرا بخش‌هایی از جاده‌های منطقه در محدوده تحت کنترل جمهوری آذربایجان قرار خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا