سیاسی

استقبال از ضیافت شام کاخ سفید با تظاهرات ضداسرائیلی

در ادامه اعتراضات علیه حمایت بایدن از تل‌آویو علی‌رغم شدت گرفتن فاجعه انسانی در غزه، معترضان آمریکایی مقابل کاخ سفید که در صدد برگزاری ضیافت شام انجمن خبرنگاران بود، تظاهرات برپا کردند.

به گزارش آینا پرس، معترضان حامی فلسطین روز گذشته (شنبه) هنگام ورود مقام‌های دولتی، خبرنگاران و افراد مشهور و برجسته و هنرمندان آمریکایی به کاخ سفید برای ضیافت شام سالانه انجمن خبرنگاران کاخ سفید، در این محل تظاهرات برپا کردند و از رئیس‌جمهور آمریکا جو بایدن درخواست کردند تا حفاظت بیشتری را از جان مردم غزه داشته باشد.

وبگاه آکسیوس گزارش کرد، حزب دموکرات در خصوص رویکرد بایدن در قبال جنگ غزه دچار شکاف شده است به طوریکه برخی از آمریکایی‌های با اصالت عرب،‌ تهدید کرده‌اند تا زمانیکه بایدن به تل‌آویو برای کاهش تلفات انسانی در غزه و صدور مجوز برای ارسال کمک‌های بیشتر به غزه فشار نیاورد، از او حمایت نخواهند کرد.

در شرایطی که اعتراضات در سراسر آمریکا علیه جنایات رژیم صهیونیستی و کشتار فلسطینیان در غزه در هفته‌های اخیر شدت یافته است و جنبش‌های دانشجویی با برپایی چادرهایی در محوطه‌های دانشگاههای مهم ایالات متحده، خشم خود را به جنایات رژیم صهیونیستی و ادامه حمایت دولت بایدن از تل‌آویو نشان می‌دهند، معترضان مقابل کاخ سفید خطاب به حاضران در ضیافت شام فریاد می‌زدند «چرا وقتی مردم در حال مرگ هستند، شما در این مهمانی حاضر می‌شوید».

معترضان همچنین به مهمانان کاخ سفید یادرآوری کردند که رژیم صهیونیستی در حملات خود به غزه، دست‌کم ۱۴۲ خبرنگار را کشته است و خطاب به افرادی که حاضر شده بودند در این مراسم شرکت کنند فریاد می‌زدند «شرم بر شما باد».

در حالیکه بایدن به همراه دیگر مقام‌های دولت آمریکا برای سخنرانی در مراسم‌های فارغ‌التحصیلی دانشگاههای آمریکا در بهار امسال آماده می‌شوند، کاخ سفید انتظار دارد که اعتراضات گسترده‌ای در این مراسم‌ها صورت گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا