سیاسی

گرفتار شدن کاروان نتانیاهو در میان معترضان

هزاران نفر از ساکنان سرزمین‌های اشغالی روز شنبه در تل‌آویو و قدس اشغالی تظاهرات گسترده‌ای را علیه نتانیاهو برگزار کردند و در قدس کاروان خودرویی نخست وزیر اسرائیل در میان معترضان گرفتار شد.

به گزارش آینا پرس، هزاران نفر از ساکنان سرزمین‌های اشغالی روز شنبه در تل‌آویو و قدس اشغالی تظاهرات گسترده‌ای را علیه نتانیاهو برگزار کردند و در قدس کاروان خودرویی نخست وزیر اسرائیل در میان معترضان گرفتار شد.

تظاهرات کنندگان در تل‌آویو در برابر وزارت جنگ تجمع کرده و خیابان آیالون را که یکی از خیابان‌های اصلی تل‌آویو به شمار می‌آید مسدود کردند.

تظاهرات کنندگان خواستار کناره گیری نتانیاهو و برگزاری انتخابات زودهنگام شده‌اند.

شبکه تلویزیونی کان امروز نوشت که «ایالات متحده آمریکا کمک‌های نظامی به اسرائیل را با توجه به تشدید بحران بین بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر ما و دولت جو بایدن کاهش داد».

شبکه ۱۲ تلویزیون اسرائیل نیز با انتشار گزارشی مشابه اعلام کرد که یکی از دستاوردهای یحیی السنوار، رئیس جنبش حماس در نوار غزه، این است که وی «موفق به ایجاد شکاف بین اسرائیل و آمریکا شد».

در این گزارش با یادآوری «دستورالعمل تاریخی بن گوریون»، آمده است که موسس اسرائیل در تاکید بر نقش حمایتی آمریکا، فرمول «جلوگیری از حرکت اسرائیل به سوی جنگ بدون حمایت ابرقدرت» را مطرح کرده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا