سیاسی

راهپیمایی میلیونی مردم یمن در حمایت از غزه

یمنی‌ها در اولین جمعه از ماه مبارک رمضان در تجمعی میلیونی در میدان السبعین صنعاء، با شعار «رمضانِ یمن، طوفان است و به خاطر غزه پیروز خواهد شد» به خیابان آمدند.

به گزارش آینا پرس، در بیانیه راهپیمایی روز جمعه یمنی‌ها آمده است که جنایات دشمنان صهیونیست و آمریکایی علیه مردم فلسطین فراتر از همه انتظارات بود؛ حالا هیچ مانع یا بهانه‌ای وجود ندارد که ما را از حمایت از غزه باز دارد.

مردم یمن بار دیگر بر ادامه خروج دو میلیونی در حمایت از مردم فلسطین در همه عرصه‌ها تاکید و خاطرنشان کردند که عملیات‌های ویژه محور مقاومت در فلسطین، لبنان و عراق را تبریک می‌گوییم.

آن‌ها در بخش دیگری از بیانیه تصریح کردند که عملیات‌ها و حملات علیه کشتی‌های متجاوز را تایید کرده و خواهان افزایش این روند تا رفع محاصره نوار غزه هستیم.

نیروهای مسلح یمن در صد و شصت و یکمین روز از تداوم جنگ رژیم اشغالگر علیه غزه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند که کشتی «پاسیفیک O1» متعلق به رژیم اسرائیل را در دریای سرخ مورد هدف قرار داده‌اند.

نیروهای مسلح یمن با تصریح اینکه عملیات‌های خود را گسترش خواهند داد، اعلام کردند که امروز ۳ عملیات علیه ۳ کشتی اسرائیلی و آمریکایی را در اقیانوس هند با استفاده از موشک‌های دریایی و پهپاد انجام داده‌اند.

یمنی‌ها در بخشی از بیانیه راهپیمایی خود، ضمن هشدار نسبت به نظامی‌سازی دریای سرخ توسط آمریکا، تاکید کردند که ما خواستار گسترش موقعیت میدانی مناسب در مقابله با کشتی‌های صهیونیستی و کسانی هستیم که به سمت بنادر اشغالی حرکت می‌کنند.

خبرنگار شبکه المسیره اعلام کرد که راهپیمایی عظیم میلیونی در صنعاء، پایتخت یمن و ۱۴ استان دیگر برای بیست و سومین جمعه متوالی برگزار شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا