سیاسی

آغاز طرح پایش الکترونیکی مجرمان سابقه‌دار و حرفه‌ای

سردار احمدرضا رادان فرمانده کل انتظامی کشور از آغاز بکار طرح پایش الکترونیکی مجرمان سابقه‌دار و حرفه ای با پابند الکترونیکی خبر داد.

به گزارش آینا پرس، سردار احمدرضا رادان فرمانده کل انتظامی کشور امروز با حضور در مقر پلیس آگاهی پایتخت از آغاز طرح هوشمند کنترل مجرمان سابقه دار در راستای پیشگیری از سرقت خبر داد.

وی گفت: موضوع سرقت دغدغه مردم و پلیس است و طرح‌های مختلفی در مبارزه با موضوع سرقت انجام شده که در زمان خود طرح‌های مناسبی بوده است.

فرمانده کل انتظامی کشور با بیان این مطلب که سرقت مردم را آزار می‌دهد تصریح کرد در بررسی‌های انجام شده مشخص شد که چندین هزار سارق حرفه‌ای داریم که حبس خود را گذرانده‌اند اما دست از سرقت برنداشته و باید طرح کنترل آنها را به دست بگیریم.

سردار رادان به عملکرد پلیس در راستای مقابله با سرقت اشاره و اظهار داشت قرارگاه مقابله با سرقت در این راستا افتتاح شد همچنین در رابطه با ساختار و سازمان آگاهی در بحث مبارزه با سرقت و سارقان تحولات خوبی انجام شد.

وی به موضوع راه‌اندازی گشت‌های آگاهی در کشور اشاره کرد و گفت با راه‌اندازی گشت‌های آگاهی به سارقان نزدیک‌تر شده و درگیری با سارقان زیاد شد تا آنجا که منجر به خودزنی سارقان شد چرا که عرصه را بر خود تنگ دیدند.

وی با بیان اینکه برای مقابله با سرقت از پلیس‌های تخصصی دیگر نیز استفاده کردیم اعلام کرد افزایش ۱۹ درصدی سرقت با این اتفاقات به صفر رسید و تا امروز نیز ۳ درصد کاهش یافته است.

سردار رادان با بیان اینکه با کاهش ۲۲ درصدی سرقت از زمان اجرای طرح، افزایش کشف هم داشته‌ایم خاطرنشان کرد درست است که کاهش ۲۲ درصدی خوب است اما کافی نیست چرا که تعداد سرقت بالاست.

فرمانده کل انتظامی کشور از پیشنهاد طرح کنترل الکترونیکی پلیس به قوه قضاییه خبر داد و گفت: طرحی را به قوه قضاییه پیشنهاد دادیم تا پایش و کنترل سارقان پرسابقه با ابزار الکترونیک و هوشمند و رفتار هوشمندانه انجام شود خوشبختانه به توافق رسیده و ریاست قوه قضاییه بر اساس مواد قانونی موافقت کردند و شیوه‌نامه توسط انتظامی تهیه شد و قوه قضاییه با این دستورالعمل موافقت کرد.

سردار رادان اعلام کرد از این به پس سارقانی که ۴ فقره محکومیت دارند در این طرح پایش الکترونیکی مورد کنترل قرار می‌گیرند.

فرمانده کل انتظامی کشور تصریح کرد: در ابراز بکارگیری شده هم سامانه نرم‌افزاری و هم سخت‌افزار ساخت داخل بوده و چند مدت مورد آزمایش قرار گرفته و بعد از رفع مشکلات از امروز آماده اجراست تا سارقان مورد پایش الکترونیکی قرار بگیرند.

سردار رادان تاکید کرد هدف گذاری در سه استان تهران، غرب استان تهران و البرز است.

وی گفت: در مرحله اول ۱۰۰۰ سارق پابند می‌گیرند و تا پایان سال ۱۱۰۰ سارق با پابند کنترل می‌شوند و بعد از آن باید به ۵ هزار پایش (یعنی ۵ هزار سارق) در این ۳ استان برسیم.

رادان تاکید کرد: باید پایش به صورت دقیق انجام شود، در این طرح وظایف کلانتری و آگاهی و گشتی ها مشخص شده و باور داریم با انجام این کار شاهد این باشیم که در جغرافیای این ۳ منطقه سرقت کاهش و کشفیات افزایش داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا