سیاسی

تظاهرات کوبایی‌ها علیه جنایات صهیونیست‌ها

پویش جهانی در حمایت از فلسطینیان به پایتخت کوبا رسید و هزاران معترض به جنگ غزه، مقابل سفارت آمریکا تظاهرات برپا کردند.

به گزارش آینا پرس، هزاران نفر از مردم کوبا روز شنبه در مقابل سفارت ایالات متحده در «هاوانا» تظاهرات برپا کردند تا حمایت خود را نسبت به مردم فلسطین نشان دهند.

شبکه سی جی تی ان گزارش کرد، دولت کوبا و سازمان‌های اجتماعی از سازماندهان اصلی این تظاهرات گسترده بودند که در آن رئیس‌جمهور کوبا میگوئل دیاز کانل نیز حضور داشت.

این بخشی از پویش جهانی در حمایت از مردم فلسطین و علیه جنایات رژیم صهیونیستی در شرایطی است که بیش از ۳۰ هزار فلسطینی در غزه به دست صهیونیست‌ها به شهادت رسیده‌اند اما دولت جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا همچنان به حمایت از اسرائیل ادامه می‌دهد.

رسانه‌های آمریکایی نیز گزارش کردند که روز گذشته به طور همزمان، هزاران نفر در شهرهای آمریکا از جمله لس آنجلس و واشنگتن دی سی و مقابل سفارت رژیم صهیونیستی تجمع کردند و خواستار پایان حمایت بایدن از تل‌آویو شدند.

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، افرادی از سنین مختلف و همچنین دانشجویان فلسطینی در کوبا را نشان می‌دهد که پرچم‌ها و چفیه‌های فلسطینیان را به همراه داشتند و شعارهایی علیه جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان سرمی‌دادند و خواستار پایان جنگ غزه شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا