سیاسی

شلیک ۵۰ موشک از لبنان به سمت شهرک‌های اسرائیلی

منابع فلسطینی و صهیونیستی خبر دادند که ۵۰ موشک از جنوب لبنان به سمت شهرکهای اسرائیلی شلیک شده است که در شمال فلسطین اشغالی قرار دارند. سامانه پدافندی گنبد آهنین هم موفق به رهگیری همه موشک‌ها نشد.

به گزارش آینا پرس، منابع خبری بعد از ظهر روز سه‌شنبه خبر دادند که آژیرهای خطر در شهرک‌های اسرائیلی واقع در شمال فلسطین اشغالی به صدا درآمده است.

منابع صهیونیستی خبر دادند که این مسئله ناشی از حملات موشکی گسترده از جنوب لبنان به سمت این شهرک‌هاست.

برخی از منابع، تعداد موشک‌های شلیک شده را بالغ بر ۵۰ عدد اعلام کردند. تصاویری هم منتشر شده است که نشان می‌دهد سامانه پدافندی گنبد آهنین رژیم صهیونیستی موفق به رهگیری همه موشک‌ها نشده است.

شامگاه گذشته نیز در پی حملات گسترده موشکی از خاک لبنان، آژیرهای خطر در جولان اشغالی سوریه به صدا درآمد. در این حملات، ۶۰ موشک از لبنان به سمت مواضع رژیم صهیونیستی در جولان شلیک شد.

جنبش حزب الله لبنان با انتشار بیانیه‌ای، مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت و تأکید کرد که به حملات خود ادامه خواهد داد. حزب الله صبح روز گذشته خبر داد که نیروهای اسرائیلی را در مقر البغدادی و اطراف آن با سلاح موشکی هدف قرار داده است.

حزب‌الله از روز هشتم اکتبر (۱۶ مهر) و تنها یک روز پس از آغاز عملیات «طوفان الاقصی» در غزه رویارویی با دشمن صهیونیستی را آغاز کرد و بارها مواضع اشغالگران را با موشک و سلاح‌های مناسب هدف قرار داد و به اعتراف رسانه‌های صهیونیستی، دست‌ برتر خود را در جبهه شمالی فلسطین اشغالی به نمایش گذاشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا