سیاسی

لحظه رصد پهپاد متخاصم اسرائیلی در حریم لبنان

مقاومت اسلامی لبنان بعد از سرنگونی یک پهپاد ارتش رژیم اسرائیل در حریم لبنان، تصاویری از لحظه پایش این پرنده بدون سرنشین منتشر کرد.

به گزارش آینا پرس، جنبش حزب‌الله لبنان، بعدازظهر روز دوشنبه، تصاویری از لحظه رصد پهپاد سرنگون‌شده ارتش اسرائیل در حریم لبنان منتشر کرد.

مقاومت اسلامی لبنان صبح روز دوشنبه یک پهپاد اسرائیلی از نوع «هرمس 450» را که در حال انجام مأموریت شناسایی در حریم لبنان بود، با یک موشک زمین به هوا سرنگون کرد.

طبق اعلام حزب‌الله، از این پهپاد در مأموریت پایش و جمع‌آوری اطلاعات هوایی، شنایایی اهداف زمینی، زیر نظر گرفتن و حمله به اهداف زمینی، آتش برای کمک به توپخانه، پشتیبانی اطلاعاتی و تهاجمی از نیروهای زمینی، جمع‌آوری نشانه‌ها در سطح تاکتیکی و گشت‌زنی برای ازبین‌بردن اهداف اضطراری استفاده می‌شود.

طول این پهپاد 6.1 متر و عرض آن 10.6 متر. برد پهپاد 300 کیلومتر، وزن 550 کیلوگرم، ارتفاع پرواز تا 6 کیلومتر، مدت زمان پرواز 18 ساعت و سرعت 65 متر بر ثانیه از جمله دیگر ویژگی‌های این پهپاد می‌توان به تصویربرداری در روز و شب تا مسافت 4.5 کیلومتر، شناسایی لیزی اهداف ثابت و متحرک و حمل 4 موشک اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا