سیاسی

درگیری لفظی کشاورزان فرانسه با مکرون درباره اوکراین

رئیس‌جمهور فرانسه به تازگی متعهد شده سه میلیارد یورو کمک نظامی به اوکراین تخصیص دهد و این در حالی است که کشاورزان معترض فرانسه می‌گویند، درآمد آن‌ها هرسال کاهش می‌یابد.

به گزارش آینا پرس، «مبالغ هنگفت برای اوکراین…مبالغ هنگفت اما به ما خرده نانی بیش نمی‌دهند» این‌ها بخشی از گلایه‌های کشاورزان فرانسوی بود که می‌گفتند دولت این کشور به جای هزینه برای کشاورزان، مبالغ زیادی را به جنگ اوکراین تخصیص داده است.

طبق گزارش شبکه تلویزیونی «بی اف ام»، در محل برگزاری یک نمایشگاه کشاورزی در پاریس، کشاورزان معترض فرانسه، رئیس‌جمهور این کشور اروپایی امانوئل مکرون را به تخصیص هزینه‌های هنگفت به اوکراین و بی‌اعتنایی به مسائل داخلی کشور متهم کردند.

یک روز قبل نیز کشاورزان ناراضی از سیاست‌های دولت از حصارهایی که نیروهای پلیس ایجاد کرده بود عبور کردند و به داخل نمایشگاه کشاورزی حمله‌ور شدند. مکرون در آن زمان در طبقه دوم ساختمان حضور داشت تا با نمایندگان صنایع و اتحادیه‌های تجاری گفت‌وگو کند که برخی از آن‌ها حاضر به ملاقات با او نشدند زیرا معتقد بودند که مقام‌های فرانسه «اقدامات کافی برای کشاورزان انجام نداده‌اند».

مکرون که در نمایشگاه حاضر شده بود و نیروهای امنیتی برای آن‌که وی را از حمله کشاورزان معترض در امان نگه دارند، او را محاصره کرده بودند، تلاش داشت تا استدلال کند که به اندازه کافی برای کشاورزی ملی هزینه کرده است اما کشاورزان فریاد می‌زدند که درآمدهای آن‌ها سالانه کاهش ۱۰ درصدی دارد.

در تاریخ ۱۶ فوریه (۲۷ بهمن) ماکرون و رئیس‌جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی یک تفاهم امنیتی دوجانبه را به امضا درآوردند که تا زمان پیوستن اوکراین به ناتو عملی خواهد بود و طبق آن سه میلیارد یورو کمک نظامی در سال جاری میلادی به کی‌یف ارائه خواهد شد. این تفاهمنامه همچنین شامل تدارک تجهیزات نظامی مدرن، آموزش نظامیان اوکراینی و تقویت صنعت دفاعی اوکراین نیز می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا