سیاسی

سردار تنگسیری: سپاه اولین شناور ۶۸ متری خود را ساخت

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: شناور شهید حسن باقری در مرکز تخصصی نیروی دریایی سپاه ساخته شده است و افتخار داریم اولین شناور ۶۸ متری را در نیروی دریایی سپاه طراحی کرده و ساخته‌ایم.

به گزارش آینا پرس، سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران صبح امروز دوشنبه ۳۰ بهمن در آیین الحاق شناورهای شهید صیاد شیرازی و شهید حسن باقری که در منطقه یکم ندسا برگزار شد، گفت: این دو شناور که از کلاس شناوری شهید سلیمانی هستند به مناطق اول و دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران الحاق خواهند شد.

وی افزود: شناور شهید حسن باقری در مرکز تخصصی نیروی دریایی سپاه ساخته شده است و افتخار داریم اولین شناور ۶۸ متری را در نیروی دریایی سپاه طراحی کرده و ساخته‌ایم.

سردار تنگسیری اظهار کرد: شناور شهید صیاد شیرازی به موشک‌های پدافند صیاد مجهز است و افتخار داریم که یک فروند از شناورهای ما نیز به نام شهید صیاد موشک‌های ۳۰ کیلومتری تجهیز شده است.

وی ادامه داد: موشک‌های پدافندی صیاد را بعنوان برد بلند و نواب را به عنوان برد متوسط در شناور شهید صیاد شیرازی عملیاتی شده است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران با بیان اینکه نقشه راهی که رهبر انقلاب برای ما تعریف کردند و فرمودند که نیروی دریایی متحرک در تراز انقلاب اسلامی را در نیروی دریایی سپاه پایه‌گذاری کنید، تصریح کرد: طراحی، ساخت و الحاق این شناورها نیز در همین راستاست. یعنی شناورهای سبک در نیروی دریایی سپاه به عنوان اصلی‌ترین شناورها و برای تحرک این شناورها در دریا در بردهای بلندتر و جهت حضور در عملیات‌های نزدیک به دشمن با این شناورهای بزرگ مقیاس انجام می‌دهیم.

وی افزود: شناورهای شهید صیاد شیرازی شهید حسن باقری و شهید سلیمانی قادر هستند تا سه فروند شناور موشک انداز را با خود حمل کنند. ضمن اینکه بالگرد نیز در این شناوردها وجود دارد و می‌توانند رزم نزدیک را در دوردست انجام دهند.

سردار تنگسیری بیان کرد: شناورهای کلاس شهید سلیمانی می‌توانند هم‌پایی با شناورهای نفتکش و تجاری ما را انجام دهند. بدنه این شناورها بسیار پیشرفته و از نوع کاتاماران بلند با یک موج‌شکن در وسط که ارتفاع تونل آن وسط آن ۳ متر است‌. عرض شناور ۱۸.۵ متر به لحاظ کاتاماران بودن آن است که برای ما امکان آن را فراهم می‌کند تا بهترین سلاح‌ها را بر روی آن نصب کرد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران با اشاره به ویژگی‌های شناورهای کلاس شهید سلیمانی، تاکید کرد: موشک‌های نصب شده بر روی شناورهای کلاس شهید سلیمانی از جمله شهید صیاد شیرازی و شهید حسن باقری دارای برد ۹۰ کیلومتر و بیش از آن هستند.

وی ادامه داد: تاب آوری این شناورها برای اقیانوس طراحی شده است. به نحوی که می‌توانند ۵۵۰۰ مایل دریایی در اقیانوس‌ها دریانوردی کنند‌.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا