سیاسی

اعتراضات کشاورزان آلمانی به خشونت کشیده شد

کشاورزان آلمانی در ایالت بادن وورتمبرگ آلمان مجددا اعتراضاتی را علیه سیاست‌های دولت برگزار کردند که در جریان این اعتراضات یک نفر دستگیر شده و پلیس از اسپری فلفل علیه معترضان استفاده کرد.

به گزارش آینا پرس به نقل از نشریه “دی سایت”، به دلیل اعتراضات کشاورزان خشمگین، حزب سبز آلمان رویداد سیاسی چهارشنبه خاکستر خود را در بیبراخ ایالت بادن-وورتمبرگ لغو کرد. مایکل گروس، رئیس انجمن منطقه بیبراخ، این لغو را با خلق و خوی تهاجمی در تظاهرات کشاورزان در شهر توجیه کرد. او گفت: ما نمی‌بینیم که بتوانیم رویداد مناسبی داشته باشیم.

 

کشاورزان بیبراخ از صبح چهارشنبه دست به تظاهرات زدند. آنها جاده ها را مسدود کردند و ده ها تراکتور در جاده های دسترسی به شهرداری پارک شدند. شرکت کنندگان در تظاهرات، توده بزرگی از سرگین و زباله را در خیابان ها تخلیه کردند. به گفته سخنگوی پلیس، چندین افسر پلیس در جریان این اعتراضات زخمی شدند. یک نفر هم در جریان این اعتراضات دستگیر شد.

 

در یک حادثه در جریان این اعتراض، پلیس از اسپری فلفل برای باز کردن مسیر دو خودرو استفاده کرد.

 

کارل اندریس، هیئت مدیره انجمن کشاورزان منطقه، گفت که دسترسی به تالار شهر وجود ندارد زیرا در همه جا تظاهرکنندگان وجود داشتند. بر همین اساس گروه های مختلف خواستار اعتراض شده اند. علاوه بر کشاورزان، باربران نیز در میان شرکت کنندگان بودند.

 

سبزها سال‌هاست که برای چهارشنبه خاکستر سیاسی در بیبراخ گرد هم می‌آیند. انتظار می رفت که چندین سیاستمدار فدرال در رویداد امسال حضور داشته باشند.

 

به این ترتیب خشم کشاورزان آلمانی علیه سیاست‌های ریاضتی دولت همچنان ادامه دارد و انجمن‌های کشاورزی با توجه به ناامیدی از دولت ائتلافی همچنان به اعتراضات خود ادامه می‌دهند.

 

دلیل اعتراضات کشاورزان آلمانی پایان برنامه ریزی شده امتیاز گازوئیل برای کشاورزی است. انجمن کشاورزان، دولت فدرال را به به خطر انداختن موجودیت کشاورزان متهم می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا