سیاسی

۶ میلیون خانوار تحت پوشش فیبر نوری

وزیر ارتباطات گفت: ۶ میلیون خانواری که تحت پوشش فیبر نوری قرار گرفتند با رنگ سبز مشخص شدند و می‌توانند از طریق سایت iranfttx.ir محلۀ خودشان را جست‌وجو کنند.

به گزارش آینا پرس، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اشاره به افزایش خانواده های تحت پوشش پروژه ملی فیبر نوری به ۶ میلیون خانوار، درباره چگونگی استفاده خانواده ها از سرویس فیبر نوری گفت: در مرحله اول هموطنان برای اینکه بدانند تحت پوشش هستند می‌توانند از طریق سایت iranfttx.ir محله خود را جست و جو کنند که محلات تحت پوشش با رنگ سبز مشخص شده اند. همچنین در این نقشه محلاتی که رنگ خاکستری دارند هم مشخص شده که چه موقع تحت پوشش قرار می‌گیرند.

 

زارع پور ادامه داد: هموطنانی که تمایل استفاده از این سرویس را دارند و منطقه آن‌ها در نقشه با رنگ سبز مشخص شده اند می‌توانند درخواست خود را ارائه بدهند و اپراتور سیستم موظف است تا ظرف یک ماه سرویس را برای آن ها فراهم کند.

 

وزیر ارتباطات یادآور شد که در حال حاضر هموطنان فقط هزینه مودم را می پردازند که بعضا آن را هم اپراتورها به شکل اقساطی روی سرویس ارائه می‌دهند.

 

وی گفت: سرعت آزمایش شده در شهر های مختلف نزدیک به ۹۰۰ تا ۹۵۰ مگابایت بر ثانیه است که ۱۰۰ برابر میانگین سرعتی است که هم اکنون هموطنانمان در حوزه ارتباطات ثابت تجربه می‌کنند، که این موضوع یک اتفاق بسیار بزرگی است.

 

زارع پور در پایان اظهار داشت که امکان واگذاری تلفن بر روی همین سیستم نیز برای هموطنان وجود دارد که می‌توانند درخواست خود اقدام به فعالسازی آن کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا