سیاسی

تظاهرات گسترده در شهرهای یمن در حمایت از غزه

شهرهای یمن صبح و ظهر روز جمعه شاهد تظاهرات وسیع در حمایت از نیروهای مسلح این کشور و همچنین در حمایت از مردم غزه بود.

به گزارش آینا پرس، ده‌ها هزار نفر روز جمعه (۷ بهمن) در چندین شهر یمن به خیابان‌ها آمده و علیه آمریکا و رژیم صهیونیستی و در حمایت از عملیات ارتش یمن در دریای سرخ شعار دادند.

تظاهرات امروز پس از آن برگزار می‌شود که پنجشنبه عبدالملک الحوثی، رهبر انقلاب یمن خواستار حضور مردم در خیابان‌ها برای حمایت از غزه شد. در این میان تظاهرات در چندین شهر از جمله صعده، ریمه و در مناطق مختلف استان مأرب صبح امروز برگزار شد.

تظاهرات در چندین استان دیگر نیز از جمله الجوف، الضالع، ذمار، المحویت و البیضاء پس از اقامه نماز جمعه برگزار شد.

اما در بیانیه راهپیمایی گسترده شهر صعده آمده است: «ما بر وحدت راه و سرنوشت مردم یمن و فلسطین تاکید می‌کنیم. ما در تمام سطوح به حمایت از غزه و مردم فلسطین تا پیروزی ادامه خواهیم داد و انفعال سکوت‌کنندگان را محکوم می‌کنیم».

شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی همچنین گفتند: «عملیات جهادی نیروهای مسلح یمن و جنبش‌های و مقاومت در فلسطین، لبنان و عراق را تبریک می‌گوییم. حملات آمریکا و انگلیس به کشورمان یمن نقض حاکمیت یمن است و تجاوز بدون مجازات نخواهد ماند».

تظاهرات روز جمعه در حالی است که در آخرین مورد ائتلاف آمریکایی و انگلیسی در دریای سرخ برای حمایت از اسرائیل، بامداد سه شنبه چند پایگاه نظامی یمن از جمله پایگاه هوایی الدیلمی در شمال صنعاء را بمباران کرد.

مقام‌های ارشد جنبش انصارالله یمن نیز در واکنش به این تجاوزها گفتند که هدف آمریکا و انگلیس از تجاوز به یمن که همان توقف عملیات علیه رژیم صهیونیستی است، محقق نخواهد شد.

عبدالملک الحوثی، نیز پنجشنبه شب گفت: «نتیجه عملیات‌های ما تاکنون حمله با بیش از ۲۰۰ پهپاد و بیش از ۵۰ موشک بالستیک و کروز [به دشمن] بوده است. عملیات‌های ما تا زمان رسیدن غذا و دارو به تمام مردم غزه و توقف جنایات صهیونیست‌ها ادامه خواهد داشت».

حمایت قاطع مردم یمن از حملات ارتش این کشور به کشتی‌های اسرائیلی و در پی آن تعطیلی بندر ایلات، در شرایطی است که این حملات هزینه هنگفتی را متوجه رژیم صهیونیستی کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا