سیاسی

حمله پهپادی به نیروگاه گازی روسیه در لنینگراد

رسانه‌های روسیه بامداد امروز یکشنبه از دفع حمله پهپادی به بزرگترین نیروگاه‌گازی روسیه در شمال غرب این کشور (نزدیک لنینگراد) خبر دادند. 

به گزارش آینا پرس، فرماندار منطقه لنینگراد امروز (یکشنبه) تایید کرد، یک آتش سوزی در ترمینال صادرات گاز “نوواتک” اتفاق افتاده است.

 

این آتش سوزی باعث شده تا مقام‌ها ناحیه “کینگیسپکسی” را در حالت هشدار بالا قرار داده و ترمینال را تخلیه کنند. آتشنشان‌ها در محل مستقر شده و اوضاع را تحت کنترل دارند.

 

به نقل از شبکه خبری راشاتودی، اگرچه علت وقوع این آتش سوزی مشخص نیست اما ساکنان می‌گویند صدای پرواز پهپادها را پیش از انفجار این ترمینال گاز شنیده‌اند.

 

روزنامه محلی “فونتانکا” گزارش کرد، نزدیک به زمان وقوع انفجار، فرودگاه سن پترزبورگ وضعیت مخصوصی را به هواپیماها اعلام کرد که بر اساس آن برخاستن و فرود هواپیماها به دلیل یک خطر خارجی ممنوع می‌شود.

 

وقوع این آتش سوزی در بندر “اوست-لوگا” در دریای بالتیک بود که ۱۷۰ کیلومتری سن پترزبورگ و ۳۵ کیلومتری مرز استونی است. در این مکان ۱۲ ترمینال انتقال گاز وجود دارد و برای تولیدات دیگر شامل گاز و نفت، کودهای کشاورزی، گاز ال.ان.جی و همچنین چوب و غلات نیز به کار برده می‌شود.

 

فرماندار منطقه لنینگراد گفته که این حمله تلفات و خساراتی نداشته است.

 

اخیرا نیز ارتش روسیه یک حمله پهپاد اوکراینی را بر فراز منطقه سن پترزبورگ که به گفته رسانه‌های محلی، یک پایانه نفتی را هدف قرار داده بود، خنثی کرد. یک فروند هوانورد ملخ‌دار حامل سه کیلوگرم مواد منفجره در مجاورت شرکت سهامی پایانه بارگیری نفت خام این شهر سرنگون شد.

 

اوکراین مرتبا زیرساخت‌های مناطق مرزی روسیه را با حملات پهپادی و موشکی هدف قرار داده است و انجام حملات به اهدافی تا منطقه لنینگراد – در حدود ۱۰۰۰ کیلومتری مرز اوکراین – بی سابقه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا