سیاسی

مخبر وارد اوگاندا شد

معاون اول رئیس‌جمهور که بامداد امروز به منظور شرکت در نوزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد به اوگاندا سفر کرده، وارد کامپالا پایتخت این کشور شد.

به گزارش آینا پرس، محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور که بامداد امروز به منظور شرکت در نوزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد به اوگاندا سفر کرده، با استقبال «کریس بانوی مونسی» وزیر فناوری اطلاعات این کشور وارد کامپالا پایتخت اوگاندا شد.

مخبر در بدو ورود در فرودگاه بین‌المللی انتبه ضمن قدردانی از میزبانی کشور اوگاندا برای نوزدهمین دوره این اجلاس، به ظرفیت های بزرگ و نهفته در دل جنبش عدم تعهد از جمله تأثیرگذاری بالای کشورهای در حال توسعه عضو این جنبش در روند تحولات بین المللی بواسطه جایگاه سیاسی و رشد اقتصادی بالا اشاره کرد و گفت: جنبش عدم تعهد صدای ملت های مستقل جهان است و اکنون بخش مهمی از توجه قدرت ها به سمت تصمیمات و روندهای شکل گرفته در میان ائتلاف های موجود در جهان در حال توسعه است و یکی از اهداف جمهوری اسلامی ایران در روند توسعه مناسبات بین المللی نیز توجه به رویکرد چند جانبه گرایی و حضور فعال در سازوکارهای مهم منطقه ای و بین المللی فراگیر همچون جنبش عدم تعهد است.

محمد مخبر تا ساعاتی دیگر در اجلاس سران جنبش عدم تعهد سخنرانی می‌کند و به تشریح مواضع جمهوری اسلامی ایران درباره مهمترین تحولات بین المللی می پردازد.

معاون اول رئیس جمهور همچنین در حاشیه این اجلاس با برخی مقامات کشورهای شرکت کننده نیز دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

با برگزاری نوزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد در کامپالا، ریاست این جنبش از جمهوری آذربایجان به اوگاندا خواهد رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا