اخبار

بازار تهران صاحب شهردار می‌شود

رئیس شورای شهر تهران گفت: مشکل بازار زیاد است و باید حل شود و همهٔ دستگاه‌ها باید همکاری کنند. برای بازار تهران طرحی داریم که یک شهردار مشخص برای منطقهٔ بازار زیرنظر شهرداری منطقه ۱۲ ایجاد می‌شود.

به گزارش آینا پرس، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران امروز ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ در حاشیه جلسه علنی شورا در جمع خبرنگاران، گفت: در جلسه امروز شورا، بهای خدمات موزه، لایحه اچ. اس. ای، اساسنامه بهشت زهرا و … بررسی می‌شود.
وی ادامه داد: برنامه خوبی شورا در خصوص مراکز میراث فرهنگی دارد و در خصوص چگونگی پروانه و ساخت و ساز آن‌ها بحث و بررسی صورت می گیرد.
چمران در خصوص ایمنی بازار تهران، گفت: برای بازار طرح داریم ان‌شاءالله در شورا مطرح می‌شود و یک شهردار مشخص برای منطقه بازار زیر نظر شهرداری منطقه ۱۲ ایجاد می‌شود.
رئیس شورای شهر تهران گفت: مشکل بازار زیاد است و باید حل شود و همه دستگاه‌ها باید همکاری کنند.
وی به میزان بار وارد شده به بازار اشاره کرد و گفت: نیازی نیست این همه بار وارد بازار و دپو شود، این ورود و خروج بی‌معناست فقط باید به اندازه میزان خرید مردم بار وارد بازار شود ولی الان همه اجناس در بازار که از شهرها و کشورهای مختلف می‌آید دپو می‌شود.
وی به عدم پایداری، ایمنی بازار و شلوغی تاسیسات اشاره کرد و گفت: ولی این مسائل باعث بروز آتش سوزی و مشکلات می‌شود امیدواریم وزارت میراث با صحبت‌های که شده یک کمی بیشتر بازار را دوست باشد.
چمران در خصوص انتقال برخی از صنوف گفت: قرار بود برخی اصناف خارج شوند و عده‌ای هم آماده خروج شدند، ولی باید جایی باشد. برخی خواستند در نزدیکی نمایشگاه افتاب و … باشند و ما هم استقبال کردیم . البته نه در نمایشگاه، بلکه در اطراف آن مستقر شوند و فروش‌های جزئی هم در بازار صورت گیرد.
پرویز سروری عضو شورای شهر تهران هم به انتخابات مجلس اشاره کرد و گفت: بزرگترین پویش تحریم شکست خورد و با تمام مشکلاتی که در زندگی مردم وجود دارد، مردم وفادار و ایثارگر علیرغم دشمنی دشمنان یک حماسه بزرگ خلق کردند و به طوری که در برخی استان‌ها بیش از ۶۰ درصد مشارکت رقم خورد.
وی ادامه داد: مردم با مشارکت خود لبخند بر لبان رهبر معظم انقلاب نشاندند که شاید این حضور بزرگترین هدیه‌ای بود که مردم به انقلاب تقدیم کردند.
سروری در ادامه به افتتاح ورودی دوم ایستگاه شهید دادمان و توسعه شمال غربی خط ۷ اشاره کرد و گفت: این اقدام پیام خوبی برای مردم غرب تهران است؛ مردم این محدوده بارها گلایه داشتند که غرب پایتخت از لحاظ برخورداری از مترو فقیر است و ما امسال را با پروژه‌های حمل و نقلی آغاز کردیم و با این پروژه‌ها به پایان می‌بریم.
در ادامه جلسه امروز شورای شهر تهران مهدی پیرهادی در تذکری با بیان اینکه مردم از بسیاری از اقدامات صورت گرفته در این دوره مدیریت شهری آگاه نیستند و شهرداری باید اطلاع‌رسانی کند، افزود: شهرداری در یک نمونه خوب، اقدامات را پشت فیش‌های عوارض اطلاع‌رسانی کرده است.
پیرهادی با تأکید بر اینکه کسانی به دنبال ناامید کردن مردم هستند ادامه داد: افتتاح فاز اول بزرگراه شهید بروجردی، انعقاد قرارداد خرید ۷۹۱ دستگاه واگن مترو و ۱۱۳ واگن ملی مترو، بهره برداری از ایستگاه های مترو، آغاز عملیات احداث خط ۱۰ مترو، عقد قرارداد خرید هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس برقی و ۵۰۰ دستگاه مینی بوس داخلی و خرید اتوبوس، تاکسی، ون و موتورسیکلت برقی از چین، انعقاد قرارداد صنعتی مسکن، افزایش ظرفیت پذیرش معتادان متجاهر، اجرای طرح «من شهردارم» و جلب مشارکت یک میلیون شهروند در مسابقات ورزشی، بخشی از اقدامات شهرداری تهران در سال جاری است. نیاز است که شهرداری در خصوص این اقدامات اطلاع رسانی کند.
وی افزود: شهرداری تهران برنامه‌های سال آینده را نیز اعلام کرده که جای قدردانی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا